ישראל היא מדינה הנהנית מכמות גדולה במיוחד של ימי שמש בשנה – במהלך כל האביב, הקיץ ומרבית הסתיו אנחנו זוכים כמעט רק לימים שטופי שמש ובהירים, וגם חלק גדול מהחורף כאן הוא כזה. למאפיין אקלימי זה יתרונות וחסרונות כמובן, אך לכל הפחות הוא מספק לנו לא מעט הזדמנויות לשבת בחוץ וליהנות מהאוויר והנוף. מסיבה זו ניתן למצוא במרבית הבתים והדירות בישראל מרפסות ו/או חצרות למיניהן. על מנת שנוכל ליהנות מהן כמו שצריך ולכל אורך היום והשנה נדרש פתרון הצללה הולם. פרגולה למרפסת מאלומיניום מסתמנת כיום כפתרון ההצללה האידיאלי עבור מרפסות וחצרות בכל רחבי הארץ – מהן הסיבות לכך ומהם היתרונות של פרגולות אלומיניום למרפסת על פני פתרונות הצללה אחרים?

פרגולה למרפסת – מדוע דווקא אלומיניום?

המבוגרים יותר שבינינו וודאי זוכרים שפעם לא ניתן היה למצוא יותר מדי חצרות או מרפסות עם פרגולות אלומיניום, ופתרונות ההצללה הנפוצים יותר היו פרגולות עץ, רשתות צל וכיוצ"ב. במהלך העשור או שניים האחרונים הולך ועולה בקצב מהיר ביותר מספרן של פרגולות אלומיניום בארץ, עד כי כיום פרגולות אלומיניום הן מהנפוצות ביותר בקטגוריה של פרגולות למרפסת.

בעוד מדובר בעניין יחסית חדש, של העשורים האחרונים (לפחות בהיקף בו ניתן למצוא פרגולות אלומיניום כיום…), מעניין לבחון את השאלה – מדע לבחור דווקא אלומיניום עבור פרגולה למרפסת?

ובכן, התשובה לכך פשוטה יחסית – בגדול, ניתן לומר כי אלומיניום הוא חומר הגלם האידיאלי עבור פתרונות הצללה בכלל ועבור פרגולות למרפסת בפרט, במיוחד בהשוואה לאלטרנטיבות שהיו נפוצות יותר עד לא מזמן, דוגמת עץ. למה? ובכן, אלומיניום היא מתכת קלה וחזקה ביותר, ובפרט עמידה בפני פגעי מזג אוויר שונים. למשל – רטיבות ולחות מצטברת. אלו אינן משפיעות על האלומיניום כמעט בכלל כך שהפרגולה אינה מחלידה ואינה נשחקת ונרקבת לאחר מספר שנים. בנוסף, גם חשיפה ממושכת לקרינת השמש החזקה מהווה גורם השוחק במהרה את החומרים העומדים חשופים במרפסת שלנו, אך האלומיניום עמיד ואינו נשחק כתוצאה מחשיפה ממושכת לשמש, כפי שקורה למשל לעץ. בעוד מסיבה זו פרגולה למרפסת מעץ מצריכה שיוף וצביעה מחדש מדי מספר שנים, פרגולה למרפסת מאלומיניום אינה מצריכה כל תחזוקה שוטפת, גם לאחר מספר שנים, ומחזיקה מעמד באופן כמעט מושלם לאורך שנים על גבי שנים.

הבחירה המתבקשת עבור פרגולה למרפסת גם מבחינה כלכלית

הבחירה בפרגולת אלומיניום בתור פרגולה למרפסת במדינה כמו ישראל היא גם הבחירה הנבונה יותר מבחינה כלכלית, וסביר להניח שיתרון זה הוא חלק משמעותי מהסיבה לתפוצה הנרחבת ולפופולאריות הגואה של פרגולות אלומיניום כיום במחוזותינו.

בעד בנייתה של פרגולת אלומיניום אינה בהכרח זולה יותר מפתרונות הצללה אחרים, מדוע מדובר בבחירה הכלכלית יותר? ובכן, בגלל המאפיינים שהוזכרו לעיל – פרגולת אלומיניום עושים פעם אחת, וזהו – לא צריך "לדאוג" לה יותר. אין צורך בשיוף וצביעה מחדש מדי מספר שנים, תיקון והחלפת חלקים שנרקבו או נחלשו או כל פעולת תחזוקה שוטפת ויקרה אחרת. אלומיניום אינו נשחק, אינו נחלש ואינו מאבד מהמראה או הצורה שלו, בניגוד למרבית החומרים האחרים המשמשים בעולם פתרונות ההצללה. לאורך זמן, ומאחר שפרגולה זו מחזיקה עשרות שנים בקלות, מדובר בחיסכון כספי לא מבוטל כלל וכלל

אנחנו בקבוצת ברק נשמח לסייע לכם ולהתקין עבורכם פרגולה למרפסת מושלמת עבורכם. לפרטים נוספים צרו איתנו קשר ונחזור בהקדם >>