חברת ברק נוסדה ע"י אינג' מיכאל ברק. מהנדס מכונות אשר התמחה בתכנון וייצור פרופילי אלומיניום ויציקות מתכת. בראשית דרכו עבד בחברות אלומיניום גדולות בארץ ובשנת 1967 כאשר ישראל ייצרה את מטוס הכפיר, נשלח ע"י משרד הביטחון לצרפת כדי ללמוד במפעל מקומי כיצד לצקת את כני הנסע של המטוס.

לאחר שנים בתעשייה הישראלית בשנת 1978 הקים את חברת ברק אשר התחילה כבית מלאכה קטן על שטח של כ- 200 מ"ר בייצור סוככי אלומיניום. באותן שנים ראשונות, החברה העסיקה 2 עובדים אשר היו מייצרים ומתקינים את הסוככים בבתים פרטיים.

במהלך השנים ועם כניסתם של הבנים, העסק הורחב והחל בייצור מנועים חשמליים, מערכות שליטה מרחוק לתריסי גלילה, מערכות אלומיניום, פרגולות חשמליות מאלומיניום וסגירות מרפסות ע"י מערכת זכוכיות מתקפלות או ע"י מסכי גלילה זיפ חשמליים.

כיום, מפעל הייצור נמצא בחיפה. 4,000 מ"ר של שטחי עבודה. 100 עובדים מייצרים ומתקינים את מערכות האלומיניום בנוסף למחלקה טכנית המונה 3 מהנדסים ומחלקת מכירות ארצית הממוקמת בהרצליה.

כ- 15% מהתוצרת מיוצאת לחו"ל ובין לקוחותינו חברות בספרד, איטליה, יוון וקפריסין. 

חברתנו גאה בעצם היותה תעשייה כחול לבן אשר מייצרת את כל מוצריה בישראל תוך שימת דגש על איכות הנדסית ושימוש בחומרי הגלם הטובים ביותר. כפי שמייסד החברה אינג' מיכאל ברק לימד אותנו, אנו מאמינים שתעשייה ישראלית חזקה הכרחית לחיזוק ובניית המדינה.

דגשים בעבודה

יותר הנדסה ויותר בטיחות:

  • תיכנון ואישור כל עבודה ע"י מהנדס בניין.
  • התקנה בטיחותית. מתקינים מנוסים בעלי אישורי עבודה בגובה וביטוחים מתאימים.
  • פרופילי אלומיניום פריימרי מנתכי 6005 בעלי עמידות מוגברת.
  • חומרים בעלי עובי דופן גבוה יותר למתן חוזק נוסף.

יותר איכות:

  • שימוש בחומרים האיכותיים ביותר כגון SOLTIS צרפת ו SATTLER אוסטריה.
  • אנו תמיד נעדיף להשתמש בבורגי נירוסטה על פני בורגי פלדה מגולוונים.
  • צביעה בתנור בסופר דור – צביעה איכותית יותר.

עובדי הקבוצה כמשפחה. אנו לא מעסיקים קבלני משנה וכל העבודה נעשית ע"י צוותים מנוסים שלנו בלבד אשר יודעים לעבוד במקצועיות רבה תוך מתן כבוד ללקוח ושמירה על ניקיון סביבת העבודה.

מחלקות המפעל:

סגירת מרפסות

פרגולת אלומיניום

פרגולות מאלומיניום

סוכך זרועות סופר

תריסי ביטחון מאלומיניום

תריס ביטחון

מנועים חשמליים JOLLY MOTOR

פרגולת אלומיניום

מחלקות המפעל:

סגירת מרפסות:

דיירים רבים מתגוררים במגדלים גבוהים. המרפסת הינה חלק מהבית אשר לרוב לא מנוצל בגלל רוחות חזקות או גשמים. לפעמים המרפסת חשופה למבטי השכנים ואין פרטיות. בחברת ברק יודעים כיצד להפוך את שטח המרפסת הלא מנוצל לחלק אינטגראלי מהדירה.
ניתן לסגור את חזיתות המרפסת ע"י מסכים אנכיים מדגם זיפ חשמליים עולים ויורדים. מסכים אלו בעלי פרופילים נאים ובד "נושם"  SOLTIS צרפתי. ניתן לראות דרכם אך מרחוק לא רואים אתכם. עמידות גבוהה לרוחות עד 100 קמ"ש והגנה מגשם ורוחות בשיעור 92%.
זכוכית מתקפלת ללא מסגרת צד למראה נקי ויפה. 10 מ"מ של זכוכית מחוסמת חזקה במיוחד מלווה בנעילות נירוסטה כפולות ואפשרות למנגנון בטיחות אשר מונע מילדים קטנים לפתוח את הזכוכית. בעת קיפול הזכוכיות המרפסת חוזרת למצבה הראשוני ללא שום עמודים או תמיכות אחרות. פרופילי פוליקרבונט שקופים בין הזכוכיות למראה נקי ושקוף יותר. בנייה אחראית של מערכת הזכוכיות באמצעות מעקה מקביל שיודע לקבל את עומסי הרוחות ובשום פנים ואופן לא מבצעים התקנה על גבי המעקה של המרפסת שאינו יודע ואינו מתוכנן לשאת עומסים נוספים.

פרגולות מאלומיניום:

היתרון הרב בפרגולות אלומיניום זה העדר תחזוקה שוטפת ויופי לאורך שנים. פרגולות האלומיניום נותנות הגנה נגד שמש וגשם.

לקבוצת ברק מבחר פרגולות:

פרגולה חשמלית בעלת שלבים מסבסבים על צירם לוויסות כמות האור. פרגולה זו יכולה לסבסב 135 מעלות (כמעט להפוך את השלבים על צירם) אנו יכולים לשלוט בכמות האור שנכנס לבית. מערכת מרזבים סמויה ומנוע חשמלי 120 ק"ג נמצע באופן נסתר למראה אחיד ונקי. שלבים בעלי דופן כפולה הנותנים מראה אחיד ופסי תאורה אינטגרליים הניתנים להוספה. כל זאת הופכים את הפרגולה לאחת היפות בארץ.
פרגולה נאספת חשמלית עשוייה אלומיניום איכותי ובד PVC מתוצרת SATTLER אוסטריה. פעולה שקטה ומנגנון איכותי ועמיד לאורך שנים. בלחיצת כפתור על גבי השלט הרחוק הפרגולה מתקפלת כמו הרמוניקה לכיוון הקיר. ניתן לשלב תאורת לד אינטגראלית.
פרגולת יהלום סטטית (קבועה) אשר נותן הגנה משמש ומגשם וכל זאת ללא שימוש בסנטפים רועשים. הייחודיות של פרגולה זאת הינה בסרגלי פוליגל שקופים ברוחב 8 ס"מ המוחדרים בצורה אנכית בין כל שני שלבים. הגשם שיורד אינו מרעיש והפרגולה תמיד בעלת מראה נקי. קונסטרוקצית אלומיניום נושאת את משקל הפרגולה וכל זאת ללא צורך בתחזוקה שוטפת.
סוככי זרועות מתקפלים מאלומינים ובדי דרלון .PARA ITALY סוככים אלו נותנים פתרון הצללה מוצלח במחיר סביר ונפוצים במרפסות שמש.

תריסי בטחון מאלומיניום:

כדי להגן על בתים ודירות בפני פורצים ניתן להתקין תריסי ביטחון. תריסים אלו מקשים על הפורצים לחדור לבית ומעכבים באופן משמעותי את זמן הפריצה.

בקבוצת ברק מחלקה המתמחה בייצור והרכבה של תריסי בטחון. תריסים אלו עשויים משלבי אלומיניום ברוחב 45 מ"מ ובעל מרווחי אור גדולים בין שלב לשלב 23 מ"מ. בתוך שלבי האלומיניום מוחדרים מוטות פלדה ולצורך הגנה נוספת עוד שני מנעולים. מנעול עליון אוטומאטי ומנעול תחתון עם בריח ומפתח.

מנועים חשמלייים JOLLY MOTOR

לקבוצת ברק מפעל הרכבה למנועים חשמליים. מנועים אלו מיועדים להרמת תריסים או לפתיחת פרגולות חשמליות. מנועים אלו מצטיינים בשקט פעולתם ובאמינותם לאורך שנים.