השלב האחרון בבניית פרגולה הוא הקמת הקירוי, אך יש לחשוב מראש היטב על סוג החומר בו תשתמשו. אילו גורמים יש לקחת בחשבון בבחירת קירוי פרגולה ומהן האפשרויות העומדות בפניכם?

הצללה וחיפוי מגשם

אם אתם גרים באזור מדברי בו ימי הגשם ספורים אז כדאי לחשוב יותר על הצללה מיטבית ולא על הגנה מגשם. במקרים כאלה הצללה מקובלת תעשה שימוש בקני במבוק או בקורות עץ. הרווחים ייקבעו לפי דרישת הלקוח וכך תיקבע מידת ההצללה.

להצעת מחיר עבור קירוי פרגולה >>

קירוי פרגולה באמצעות סנטף

לתושבי הצפון ומקומות גשומים יותר כדאי לשקול קירוי פרגולה שקט שהוא אטום. אחת האפשרויות היא שימוש בסנטף – לוח גלי חזק ועמיד העשוי מפוליקרבונט, ומיועד לקירוי ולהגנה של פרגולות מפני גשם.

הסנטף עמיד מאוד, מסנן היטב את קרינת השמש ומאפשר מעבר אור ברמה גבוהה כך שהוא יעיל מאוד גם בימי השמש. סנטף מגיע במבחר צבעים ומאפשר משחק עיצובי. כמו כן, יש אפשרויות סינתטיות אחרות כגון פלסטיק, פרספקס ו-PVC.

מחיר סנטף תלוי במידות, כאשר התמחור ניתן בדרך כלל לפי מטר רבוע.

בכל מקרה חשוב להקפיד על הקמת הפרגולה בשיפוע קל (5-2 אחוזים) לטובת אפשרות לניקוז מי גשמים. גם אם בשלב הראשוני אתם מתכננים הצללה בלבד ולא קירוי מלא, כדאי שאפשרות זו תעמוד לרשותכם בעתיד. בפרגולות בעלות קירוי נגד גשם ניתן ואף מומלץ בנוסף לשיפוע להתקין מרזב לניקוז מי הגשם.

הדמיה ושרטוט

עוד לפני תחילת העבודה הקפידו לקבל מבעל המקצוע הדמיה ושרטוט מלאים של הפרגולה כולל הקירוי. כך תוכלו לדמיין את המוצר המוגמר בחצר או בגג "לשחק" עם העיצוב ובסופו של דבר לקבל את הפרגולה שבאמת רציתם. כיום ניתן לקבל עיצובים ממוחשבים שמבצעים סימולציה לפי הנתונים הקיימים אותם ניתן לצלם ולהכניס לתוכנה מיוחדת.

חיבור והתקנת קירוי פרגולה

להתקנת הקירוי לפרגולה יש שני חלקים שונים וחשובים. הראשון הוא הנחת הבמבוקים במרווחים המבוקשים או סלילת הסנטף. לאחר מכן יש להקפיד על חיבור הקירוי לקורות הגג באופן חזק ובטיחותי. אם יהיה רווח בין הלוחות או בחיבור לקיר והקירוי נגד גשם יהיה חסר תועלת.

בחירת בעל מקצוע להתקנת קירוי פרגולה

הקמת פרגולה על כל שלביה היא עבודה שלא דורשת תעודת הסמכה כמו טכנאי גז או חשמלאי ולמעשה כל אדם יכול להציג את עצמו כמומחה בתחום. על מנת לבחור במקים מקצועי ואיכותי ערכו סקר שוק, בקשו מספר הצעות מחיר ודרשו שהמתקין המיועד יבוא לראות את השטח במו עיניו.

שאלו אותו על אפשרויות ההקמה (פרגולה תלויה או על עמודים), על המיקום המיטבי לפרגולה בחצר (תוך כדי התחשבות בכיווני זריחה-שקיעה והרוחות באזורכם) וכן בקשו לשוחח עם לקוחות קודמים ולבקש המלצות מעבודות קודמות.

בנוסף הקפידו על כך שבעל המקצוע מבוטח. עבודת קירוי הפרגולה למשל היא עבודה הנעשית בגובה ולרוב על סולם ולכן יש לבדוק היטב כי בעל המקצוע מבוטח ובכל מקרה אפשרי של פציעה בשל עבודה בגובה, אתם כמזמיני העבודה, לא נושאים בשום אחריות ביטוחית.

להצעת מחיר עבור קירוי פרגולה >>