כמעט בכל בית ודירה בישראל ניתן למצוא לפחות מרפסת אחת. מזג האוויר הנעים והשמשי לאורך מרבית השנה הופך מרפסת לפתרון מתבקש ביותר לבית, במיוחד במדינה בה מרבית הדירות והבתים קטנים יחסית, מפאת הצפיפות. פרגולת אלומיניום למרפסת מהווה שדרוג משמעותי עבור כל מרפסת, ומתאפיינת במספר יתרונות משמעותיים

מהם היתרונות השונים של פרגולות אלומיניום בכלל ופרגולת אלומיניום למרפסת בפרט, אשר הופכים אותה לפתרון מומלץ ומתבקש כל כך, ולהשקעה משתלמת בטווח הקצר והארוך גם יחד?

פרגולות אלומיניום כפתרון ההצללה האולטימטיבי

נתחיל ביתרונות המשמעותיים של פרגולות אלומיניום באופן כללי: מדובר כיום בפתרון ההצללה האיכותי והמתקדם ביותר בתחום. אלומיניום הוא חומר גלם אידיאלי לפרגולה – הוא אינו מחליד, עמיד ביותר בפני פגעי מזג אוויר דוגמת רטיבות, לחות, מליחות באוויר וקרינת שמש חזקה לאורך זמן, קל משקל ועם זאת חזק ועמיד ביותר. כל זה מאפשר לפרגולת האלומיניום לעמוד באוויר הפתוח במשך שנים ועשרות שנים ללא כל צורך בתחזוקה שוטפת, צביעה, שיוף או כל פעולה אחרת. המראה המקורי נשמר וכך גם איכות פתרון ההצללה עצמו.

הרחבת אפשרויות השימוש במרפסת

יתרון מרכזי ומשמעותי של פרגולת אלומיניום למרפסת הוא השמשה של שטח זה כך שיהיה נוח לשהות בו לאורך יותר משעות היום, ולאורך מרבית השנה. בישראל מרבית הימים הם שמשיים כאמור, אך לאורך חודשים ארוכים מדובר ב"יותר מדי" שמש וטמפרטורות גבוהות מדי בחוץ. פרגולה למרפסת מאפשרת לשהות בה לכל אורך היום והשנה. היא מספקת הצללה מלאה או חלקית (כרצוננו ועל פי סוג הפרגולה) אך מאפשרת לאוויר לחדור ולהיכנס מכל הצדדים, כולל מלמעלה (מה שלא מתקבל במרבית פתרונות ההצללה האחרים, דוגמת רשתות צל אשר מספקות הצללה חלקית ביותר, או לחילופין איטום מלא שאינו מאפשר זרימת אוויר)

בסיס לסגירת מרפסת

פרגולת אלומיניום למרפסת משמשת גם במקרים רבים כבסיס לסגירת מרפסת. הכוונה היא לסגירה מלאה יותר של המרפסת, והוספה של קירות צדדיים, מלבד לקירוי העליון של הפרגולה עצמה. קיימים סוגים רבים ושונים של סגירת מרפסת, אשר חלקם גם מאפשרים להפוך את המרפסת לחדר שימושי לכל אורך השנה. בהקשר זה כדאי להכיר את האפשרות של סגירת מרפסת באמצעות פרגולה סגורה, המצוידת בשכבה נוספת בחלקה העליון אשר סוגרת ואוטמת אותה בפני כניסה של מים. כך ניתן להשתמש בפרגולה הסגורה כבסיס לסגירת חורף למרפסת, כך שניתן יהיה להשתמש בה גם בחורף ואף לחמם את החלל שנוצר

להעלות את ערך הנכס

יתרון פיננסי בלתי מבוטל הנוגע לפרגולת אלומיניום למרפסת הוא כי פתרון מסוג זה מעלה את ערך הנכס המדובר – הבית או הדירה בהם נמצאת המרפסת. הדבר כמובן בולט במיוחד בדירות קטנות יחסית, בהן סגירת מרפסת באמצעות פרגולה מאפשרת להשתמש במרפסת כמו חדר נוסף, וכך להרחיב בפועל את שטח המחייה העומד לרשותנו. זה מתרגם כמובן לעלייה ישירה ומשמעותית בערך הדירה, לרוב הרבה יותר מאשר עלות הפרגולה עצמה. גם בבתים צמודי קרקע הוספת פרגולת אלומיניום למרפסת משתלמת מבחינה כלכלית ומעלה את ערך הבית. מדובר כאמור בפתרון הצללה איכותי, אסתטי ונחשב ביותר כיום, המהווה נכס בפני עצמו.