פרגולות אלומיניום פופולריות ונפוצות מאוד בשוק הישראלי והעולמי 

פרגולה זו בנויה מפרופילי אלומיניום משוך הסובבים על צירם באמצעות מנוע חשמלי, עם אופציה לשלט רחוק, ומאפשרים שליטה על מינון חדירת האור והאוויר. ניתן לבחור צבע וצורת שלב, שלבים בעלי דופן בודדת או שלבים בעלי דופן כפולה למראה חלק (ראה תמונה). ציר סיבוב השלבים מאפשר תנועה מ-0 עד 135 מעלות. מאפשר ניקוי חלקם העליון של השלבים.

בניית הפרגולה ע״י ברגים וצירי נירוסטה ללא חלקי פלסטיק.

שלבי אלומיניום בעל דופן עבה 2 מ"מ ברוחב 16 ס"מ לצורך החלשת רעש הגשם על גבי הפרגולה.

מרזבי אלומיניום סמויים לצדי הקורות. ניתן לשלב פסי תאורת לד לאורך הקורות הניצבות לשלבים. מנוע חשמלי אטום למים IP65 מתוצרת איטליה. מערכת שלט רחוק להפעלה קלה ונוחה יותר.

פרגולות אלומיניום של ברק סוככים – התקנת הפרגולה יכולה להתבצע עם עמודים קדמיים או תלויה ע"י דיאגונלים (קורות פלדה אלכסוניות לקיר האחורי) בהתאם לדרישות הלקוח ושיקולים הנדסיים. 

להצעת מחיר עבור פרגולת אלומיניום >>

 

פרגולה לטווח ארוך

פרגולה אלומיניום תחזיק לכם שנים רבות. המראה והצבע שלה נותרים כמו שהיו מלכתחילה, ולרוב אי אפשר לראות עליה את הגיל שלה. הצבע אינו דוהה ואינו מתבלה והאלומיניום כחומר עמיד בפני שלל פגעים הקשורים למפגש עם מים וחמצן. מדובר בפרגולה יציבה וקלת משקל שאינה נשברת ומחזיקה מעמד במצבים רבים.

פרגולת אלומיניום בכל עונות השנה

פרגולת אלומיניום מגינה באופן מוצלח מאוד גם בעת שמש וגם בעתות גשמים ורוחות עזות, ובכך היא רלוונטית ומועילה בכל ימות השנה. כשרוצים לשבת במרפסת בקיץ ולא לסבול מסנוור ומקרני השמש החמות והקופחות, ומאידך לא לתת לגשמים בחורף להפריע לכם לשהות בה בנעימים – פרגולת אלומיניום תוכל להגן עליכם מפני כל סוג של מזג אוויר.

תחזוקה מינימלית

אחד היתרונות הגדולים של פרגולות אלומיניום הוא שהן לא יצריכו מכם משאבים של זמן או מאמץ. התחזוקה שלהן מועטה עד מאוד, ולרוב אין לעשות דבר מלבד לנקותן בעזרת מטלית וסבון, וגם זאת רק לעיתים רחוקות למדי. הן תמיד נראות טוב ושכבת הברק הטבעי והעדין של האלומיניום נשמרת ללא בעיה.

פרגולה לשדרוג מראה הבית

פרגולות אלומיניום משדרות מודרנה ואלגנטיות, ובולטות בכל מקום בו הן מוצבות. בחירה בפרגולת אלומיניום בהחלט תשדרג את המראה של המבנה כולו.

פרגולות אלומיניום הינן בעלות פרופילים הנצבעים בצביעה אלקטרוסטטית בתנור מיוחד, וניתן לרכוש אותן במגוון רחב מאוד של גוונים וצבעים. אפשרויות הבחירה בכל הקשור לאסתטיקה יאפשרו לכם להתאים את הפרגולה לטעם האישי שלכם ולמראה שאתם רוצים להעניק לבית שלכם.

מעבר לכך, האלומיניום הינו חומר גמיש יחסית, וניתן לעצב באמצעותו פרגולות בעלי מראה וסגנונות שונים, ובכך להגדיל עוד יותר את מרחב האפשרויות וההתאמה לכל בית או מבנה באשר הוא. אפשרות בחירה נוספת טמונה בדרגת הצפיפות של שלבי הפרגולה, אשר מאפשרים ליותר או לפחות אור לחדור פנימה, וכך גם כמות השמיים שניתן לראות במבט עליון משתנה.

סוגי פרגולות

פרגולה תלויה – היא כזו המחוברת למבנה ונשענת בצידה השני על שני עמודי תמיכה. בפרגולה כזו חשוב לתכנן כראוי את העומסים על המבנים ולהקפיד על חיזוקים ועיגונים. עוד הקפידו על גובה הפרגולה ושימו לב כי היא מעל ארגזי התריסים כך שניתן יהיה לחברה בקלות לקיר התמיכה.

פרגולה עומדת – היא כזו המוקמת על ארבעה עמודים ונחשבת יציבה פחות מפרגולה תלויה. בהקמה כזו יש לתת תשומת לב מיוחדת ליציבות היסודות וחיזוק הפרגולה לקרקע.

הבחירה היא לא רק אסתטית אלא תלויה כמובן במיקום בו רוצים להקים את הפרגולה ולעיתים אין כלל בחירה שכן המקום לא מאפשר למשל הקמה של פרגולה עומדת, עקב לדוגמה חוסר מקום להקמת ארבעה עמודים.

כשחושבים על פרגולה כמעט תמיד עולה בדמיוננו מבנה עץ, אולם אפשרות אחרת ולעיתים יעילה יותר היא הקמת פרגולה מאלומיניום. מה היתרונות והחסרונות של כל חומר גלם ולמי מתאים במיוחד להקים פרגולה דווקא מאלומיניום?

פרגולה מעץ או מאלומיניום?

להקמת פרגולה מעץ יש גם מספר חסרונות. הראשונה בהן היא צורך מתמיד בתחזוקה, צביעה ושימון. מזג האוויר החם לאורך מרבית השנה פוגם בעץ ומדי שנה יש צורך בפעולות תחזוקה. בטווח הארוך ייתכן כי הקמת פרגולה מאלומיניום, שאינה דורשת תחזוקה כלל וגם לא מעלה חלודה, שעלותה הראשונית אמנם גבוהה יותר, עשויה להסתבר דווקא כאופציה הזולה יותר. מחיר ההתקנה ייגזר ממספר משתנים ולכן קשה לתת כלל אצבע לעלות פרגולה, אלמנט נוסף שישפיע על המחיר הוא גודל הפרגולה כמובן, ואת הבנייה נהוג לתמחר לפי מ"ר.

אפשרות נוספת הקיימת בשימוש באלומיניום ולא ניתנת בפרגולה מעץ היא התקנת כבלי חשמל מוסתרים בתוך יתדות האלומיניום. בנוסף בפרגולה מאלומיניום ניתן לשלב מנגנון הצללה חשמלי וכך לשלוט באופן מיטבי בכמות השמש הנכנסת. כמו כן, אם הפרגולה מחוברת למבנה האלומיניום הינו קל יותר מהעץ ולא מכביד על הקונסטרוקציה כך שהקמתה מתאפשרת גם בבתים משותפים. מי שרוצה לנסות לשלב בין היתרונות של שני סוגי חומר הגלם יכול להתקין פרגולת אלומיניום בצבע בסגנון עץ.

תכנון הבנייה

שימו לב למיקום הפרגולה ביחס לזריחת השמש ולכיוון הרוחות. תכננו את פינת הישיבה כך שהצללה או מחסום הרוח יענו על דרישותיכם. גם אם בכוונתכם לקרות את הפרגולה בשלב הראשון הקפידו על הקמתה בשיפוע של 5-2 אחוזים לכיוון החיצוני, כך שאם בשלב מאוחר יותר תבחרו כן לקרותה, ניקוז מי הגשמים ייעשה בצורה מיטבית.

כדאי להתייעץ עם בעל המקצוע לגבי סוג הפרגולה הכדאי ביותר עבורכם בהתחשב במשתנים שמנינו. כמו כן, אין תעודת הסמכה לעוסקים בתחום לכן בקשו לראות עבודות דומות קודמות ולשוחח עם לקוחות עבר.

*הפרגולה אינה אטומה באופן הרמטי למים*

גלריית תמונות

פרגולות - מבנה

01

מבנה קונסטרוקטיבי מפרופילי אלומיניום, העשוי מקורות אורך ורוחב 2X40X80 RHS או מ- 2.5X40X120 מ”מ.

02

פרופילים אלו אוחזים בקפיצי אלומיניום מיוחדים אשר מקשרים “בשיטת הקלקה” את פרופילי השלבים.

03

השלבים עשויים אלומיניום בעובי 1.8 – 1.7 מ”מ בחתך קעור ומסופקים במצב של 110% צפיפות שלבים.

04

השלבים עשויים אלומיניום בעובי 1.8 – 1.7 מ”מ בחתך קעור ומסופקים במצב של 110% צפיפות שלבים.

05

ניתן לבחור את דרגת הצפיפות של השלבים, מ- 50% (שלב כן, שלב לא) ועד 100% (במבט ישר למעלה לא רואים שמיים כלל אך במבט משופע רואים כ- 40% שמיים).

06

פרופילי הפרגולה עברו תהליכי “פסיבציה וכרומטיזציה” וצבועים בצביעה אלקטרוסטטית בצבע אבקתי בתנור מיוחד.

07

מבחר אדיר של צבעים לבחירה: – RAL וצבעים מגורענים (צבעי “איירון”).
הפרגולה נראית כחדשה לאורך שנים רבות, היא בעלת עמידות מלאה בגשם ושרב, ללא כל צורך בטיפול או בתחזוקה.

08

לפרגולות עמודי אלומיניום מפרופיל צורתי מיוחד בגודל: 120*80 מ”מ. פרופיל המיועד לקלוט בעתיד מסילות למסכי בד או תריסים אלומיניום עולים/יורדים או חלונות הזזה מאלומיניום.

ממליצים

אוהד עברון
10/5/23
Read More
ביצענו סגירת אקווריום למרפסת נתקלתי בלא מעט אנשי מקצוע אך לשירות כזה לא ציפיתי …. הכל היה מתואם מרמת הפגישה הראשונה ועד לפינישים המדהימים שנעשו! עמדו בלוח זמנים ואפילו הקדימו טיפה נתנו הרגשת ביטחון לכל אורך הדרך פעם ראשונה שלא נאלצתי לפנות לחברה אפילו פעם אחת תמיד היו צעד לפניי. הצוות התקין את האקווריום בתוך יומיים במזג אוויר לא הכי אידיאלי המשפט הראשון היה אנחנו לא בלחץ עושים את זה פעם אחת כמו שצריך אהבתי לשמוע את זה מודה. בשורה תחתונה אני ממליץ בחום . תודה!
איתי שפיגל
15/3/23
Read More
לפני שנה תודה רבה לברק סוככים ובמיוחד לארנון, בצעו עבודה אצלי במרפסת ,בתנאים לא קלים בכלל ! לרותם שמתאמת ודואגת שהכל יהיה בדיוק בזמן ! עבודה ברמה הכי גבוה שיש, דיוק, מקצועיות ועבודה סופר קשה, תחת גשם שוטף, ברוחות משוגעות ! הבטיחו תאריך בעת ההזמנה ודייקו ברמה הכי גבוה, אנשי מקצוע מהרמה הכי גבוהה והכי חשוב? מה שהבטיחו קיימו בגדול. אם יש התלבטות על פרגולה (אחי עשה אצלם) או על סגירת מרפסת, או כל עבודת אלומניום לכו ולא תצטערו.
ורדה ומשה אלפנדרי
24/11/23
Read More
שלום רב, ברצוני להביע את תודתי הרבה במילה קטנה והערכה גדולה על השרות שקיבלנו מחברתכם. ראשית לגברת חגית, על תשומת הלב לכל הפרטיםהקטנים ביותר בצורה יסודית תוך הבנה לצרכינו האישיים ובליווי לארוך כל הדרך. למר נדב נציג המכירות, תודה ענקית על שירות אדיב ומושלםעל התחושה הנעימה שהעניק לנו אדם שיודע לנהל מו״מ ונותן הרגשה טובה ונעימה שאני כלקוח מקבל את המקסימום האפשרי. למר פאדי המושך בחוטים, חשמלאי בעל מקצוע משכמו ומעלה בדק ביסודיות היכן עוברים הכבלים והתקנת המפסקים עם חציבה מינימלית ומחיר סביר והגון ביותר. ןלתותחים האמיתיים, אחמד וסולימן שהגיעו השכם בבוקר והתקינו לנו את שני תריסי הסורג במקצועיות רבה בהתגברות על כל אתגר בצורה מושלמתבשמירה על סדר ונקיון. ארנון יקר, התברכת בעובדים מקצועיים ואמינים שנותנים את השרות המדויק והאמין ללקוח. ואנו כלקוחות שיצאנו בהרגשה טובה, רוצים להודות לך ומאחלים שפע של בריאות והצלחה תמיד. אין ספק שנמליץ עליכם בחום. הברוש 15 רמלה
חן
20/2/23
Read More
בוקר טוב אתמול בוצעה אצלי התקנה של חלונות נאספות ע"י חמודי. חמודי ביצע עבודה מקצועית איכותית נקייה ויסודית עם שימת דגש לפרטים הקטנים, מבקש להעביר את הערכתי הרבה לחמודי 👏👏👏 , נראה כי חמודי פועל ממקום שהלקוח יהיה מרוצה ואכן כך. תודה 🙏🙏🙏 ממתין להתקנה של הזיפים תודה חן
ד״ר מיקה קופלר
1/8/23
Read More
ארנון הי היום בשעה טובה נגמר פרויקט סגירת המרפסת שלנו, בזכותך, בזכות השרות האדיב שקיבלנו, בזכות שרות כל הצוותים שהגיעו לכאן, החל בצוותי המדידות , הקונסטרוקציה , צוות הרכבת החלונות , והצוות המקצועי והאדיב של יקיר שהרכיב את דלתות ההזזה והחלונות המפרידים ביננו לבין השכן. בזכות השרות, העבודה והמקצועיות של כולכם צוות ברק סוככים אנחנו זכינו במרפסת סגורה לשביעות רצוננו ! מקווה שנהנה ממנה בבריאות טובה! כמובן שאמליץ בחום עליכם כאנשי מקצוע אמינים ומהימנים !!! תודה רבה עו״ד דניאל קופלר ד״ר מיקה קופלר
רינת גרינברג
5/2/24
Read More
ברק סוככים מאד מרוצים. עושים גם פרגולה וגם חלונות ושזה באותה חברה זה הכי טוב. אנחנו מרוצים גם מהשירות אחרי התקנה תמיד יש עם מי לדבר.