הגינה שלנו היא חלק בלתי נפרד מהבית, והיא עשויה להפוך לאחד החלקים האהובים ולפנינה של ממש אם יודעים להשקיע בה נכון. אם גם אתם מוצאים את עצמכם אומרים פעם אחר פעם, "אנחנו חייבים לעשות משהו עם החצר", ופשוט לא מתפנים לזה – הנה ההזדמנות לעשות את זה כמו שצריך.

החלטתם שהגיע הזמן לעצב מחדש את החצר ולהוסיף לה טאץ' קצת אחר?
אלו חמשת הדברים שאתם חייבים לעשות.

להוסיף פרגולות ושמשיות גן

פרגולות הן מאסט בכל חצר משתי סיבות עיקריות: הראשונה היא הפונקציונליות של הפרגולות, המצלילות את השטח גם בעונות החמות (וכולנו יודעים כמה חם נהייה פה בקיץ). הסיבה השנייה קשורה בעיצוב – פרגולות מוסיפות טאץ' עיצובי ואלגנטי לכל חצר.

יתרון מדהים לפרגולות הוא המגוון שלהן; כל אחד יכול למצוא את הפרגולה המתאימה לאופי שהוא רוצה לספק לחצר, מפרגולת אלומיניום חשמלית שמוסיפה אלגנטיות ויוקרה, ועד פרגולת עץ ובמבוק המעניקה אווירה כפרית ווייב של חופשה.

פתרון הצללה מעוצב נוסף הוא שמשיות גן. שמשיות הן בדרך כלל קטנות יותר מפרגולות, מצלילות אזורים קטנים ועושות את זה באופן מעוצב, עכשווי ואסתטי. היתרון של שמשיה על פרגולה הוא היותה קלה יותר להתקנה, קטנה וניידת, שניתן לקפל ולפתוח בהתאם לשימוש.

לשדרג את ריהוט הגן

אחרי שהתקנתם פרגולות, הגיע הזמן לעבור לריהוט הגינה. ריהוט גן מעוצב משפר פלאים את מראה החצר, ומאפשר לנו ליהנות ממנה עד הסוף. התאימו לגינה כורסאות ושולחנות בהתאם לגודל ולאופי שאתם מחפשים לגינה שלכם; זה יכול להיות מערכת ישיבה מודרנית, יוקרתית, כפרית או קלאסית.

חשוב לבחור ברהיטים עמידים ויוקרתיים, כאלו שלא יהרסו אחרי עונה או שתיים ויאפשרו לכם ליהנות מהריהוט שנים קדימה.

לפזר מרבצים וערסלים

בדרך כלל לחצר שלנו יש שתי פונקציות – הראשונה היא מקום אירוח והשנייה היא מקום להירגע, לשתות קפה ולקרוא ספר. שתי הפונקציות האלו יחד יוצרות צורך במקומות ישיבה נוחים ומרגיעים, כמו ערסלים, נדנדות ופינות מרבץ.

למרות שעולה תחושה של שאנטי בהודו, למעשה ערסלים ונדנדות מגיעים במגוון סגנונות, מאלגנטיים ויוקרתיים ועד כפריים ורגועים, ולא תאמינו כמה הם מוסיפים למראה (ולפינוק) של החצר.

לשתול צמחים

אל תשכחו לטפח גם את החצר עצמה: הוסיפו עציצים, צמחים ופרחים, ושקלו לשתול תבלינים (בהתאם למקום). צמחייה מוסיפה אווירה שמחה ורגועה, משפרת את מצב הרוח ומאפשרת לנו להביא את החצר לידי מיצוי מלוא הפוטנציאל שלה.

להוסיף תאורה חמה

לגימור מושלם של עיצוב החצר אל תשכחו להוסיף גופי תאורה ללילות הקיץ החמים. יש לא מעט אפשרויות משגעות לתאורת גן, מתאורה בתוך מים ועד תאורות שקועות באדמה או כאלו שתלויות גבוה למעלה. מעבר ליתרון הברור של תאורת החצר, תאורה נכונה מוסיפה אווירה ויוצרת תחושה נעימה.