אם החלטתם להתקין פרגולה בחצר או במרפסת, אתם בטח מבולבלים – ישנם לא מעט סוגי פרגולות, המשתנים זה מזה בנראות, בפונקציונליות, בעמידות למזג האוויר ועוד, והבחירה בהחלט יכולה להיות קשה.

כדי להקל על הבחירה, איגדנו עבורכם סוגי פרגולות מובילים – מפרגולות חשמליות ועד פרגולות יהלום.

באיזו פרגולה תבחרו?

סוגי הפרגולה העיקריים שקיימים וההתאמה למרפסות שונות

פרגולות בד נאספות

פרגולות בד נאספות הן פרגולות המשלבות שני סוגי יתרונות: מצד אחד, כל היתרונות של גג עשוי בד, כך שניתן לקפל ולפרוס בקלות ולזכות להצללה מלאה, ומצד שני כל היתרונות של פרגולת אלומיניום עמידה ויציבה. הפרגולות מהסוג הזה נפתחות בקלות בלחיצת כפתור, ומאפשרות שני מצבים – פתיחה מלאה או סגירה מלאה, ולכן מתאימות לכל סוגי מזג האוויר!

 

פרגולות חשמליות

כשמדברים על סוגי פרגולות, אסור לשכוח את הפרגולה החשמלית. פרגולות חשמליות הן פרגולות בעלות מנגנון חשמלי, כלומר מנוע חשמלי המאפשר "לשחק" עם רמת ההצללה. זה מתאפשר בזכות שלבי הפרגולות הסובבים על ציר ומאפשרים לבחור את רמת חדירת האור המדויקת בה אתם מעוניינים. הפרגולות האלו נפתחות ונסגרות באמצעות שלט רחוק או מתג חשמלי, והן פתרון מושלם למי מכם שמחפש פתרון הצללה דינמי.

כשמתקינים פרגולות כאלו, חשוב לבחור בחברה אמינה עם ניסיון (בכל זאת, מדובר בהתעסקות עם חשמל).

פרגולה חשמלית

 

פרגולות יהלום

פרגולות יהלום הן פרגולות ייחודיות, ששמן לקוח מהצורה המיוחדת שלהן – צורת יהלום שמשתקפת ממבט מן הצד. פרגולות כאלו מאפשרות אטימה מלאה מגשם ומים, אך ללא ויתור על חדירת אור מבעד לשלבים, ולכן מדובר על פתרון מעולה לכל תנאי מזג האוויר. בניגוד לסוגי פרגולות חשמליות, פה מדובר על פרגולות קבועות ללא שלבים סובבים. בין השלבים מושחלות רצועות פוליגל שקופות, לא מובחנות כלל, המונעות את הרעש המציק של הגשם על שלבי הפרגולה ואינן מתלכלכות! 

 

פרגולות תלויות

פרגולה תלויה היא פתרון הצללה מודרני, אלגנטי וחסכוני במקום, שהופך פופולרי יותר ויותר. היא מושלמת להצללה של מרפסות אך גם לקירוי פרגולה בגינה או בחניה. היתרון העיקרי שלה הוא הישענותה על קיר אחד בלבד, ללא הצורך בהתקנת עמודים כלל, מה שיוצר מראה נקי ואלגנטי. במקום התמיכה בעמודים, הפרגולה נתמכת על ידי כבלי ברזל מקובעים, ולכן ההתקנה צריכה להיות איכותית ולהיעשות על ידי חברה מקצועית עם ניסיון בתחום. פרגולות תלויות מגיעות במגוון עיצובים וסגנונות ויכולות להיות ידניות או עם מנגנון חשמלי. 

 

פרגולות אלומיניום

מבחינת החומר ממנו עשויות הפרגולות, כמעט תמיד כדאי ללכת על פרגולות אלומיניום. אלומיניום הוא חומר עמיד בפני חמצון וחלודה, לא דורש תחזוקה כמעט ובכלל ויש לו מראה אסתטי ויוקרתי והוא מתמודד היטב עם כל תנאי מזג האוויר.

כמובן, גם לפרגולת עץ יש את היתרונות שלה, אבל אם אתם מחפשים פתרון לטווח הארוך כדאי לכם לשקול פרגולות אלומיניום. 

פרגולות אלומיניום מעוצבות