ענף הפרגולות עובר שינויים רבים בשנים האחרונות, הודות לטכנולוגיות חדשניות ומתקדמות יותר.

אם בעבר הלא רחוק נאלצתם לבחור בין פרגולות עץ לבין פרגולות אלומיניום, כיום הטרנד החדש והמלהיב ביותר הוא פרגולה ביו-קלימטית (Bioclimatic Pergula). למעשה, זו פרגולה מתכווננת המבוססת על שלבים חשמליים (חרכים) מאלומיניום, הנפתחים ונסגרים בלחיצת כפתור.

את השלבים אפשר לפתוח ולשנות את הזווית שלהם בהתאם למזג האוויר, לכמות האור הרצויה ולאוורור הנדרש.

פרגולה חשמלית חכמה ומתקדמת

פרגולה ביו-קלימטית היא בעצם פרגולה חשמלית מתכווננת באמצעות מנגנון חשמלי מתקדם.

ניתן לחבר את הפרגולה החדשנית למערכת בית חכם על מנת לשלוט בה מרחוק ולקבוע תרחישים שונים לשינוי זוויות השלבים, בהתאם למזג האוויר, קרני השמש וכדומה. הפרגולה נחשבת למוצר חדשני בארץ ובעולם, היא כוללת שלבי אלומיניום יחסית רחבים, השלבים מותקנים על צירים איכותיים שתפקידם לאפשר את סיבוב השלבים לזווית הרצויה, הצירים מיוצרים מנירוסטה בגלל העמידות בפני קורוזיה ופגעי מזג האוויר, והתפעול השקט לאורך זמן.

 

 

הפרגולה מצוידת במנוע חשמלי חזק ואמין, באמצעותו ניתן לשנות את זוויות שלבי האלומיניום בעזרת שלט רחוק או מתג הפעלה, וכמובן בעזרת מערכת בית חכם. בעזרת שליטה מלאה על זוויות שלבי הפרגולה ניתן לבחור את כמות האור שתעבור דרך הרווחים בין השלבים, כמו כן שינוי זוויות השלבים מאפשר ללקוח לשלוט על כושר האוורור של הפרגולה.

בקיץ נהוג לפתוח את השלבים כדי לאפשר אוורור יעיל יותר ועל מנת לצפות בשמיים, בחורף סוגרים את השלבים כדי לשמור את החום בתוך מבנה הפרגולה.

בחורף כאשר יורד גשם סוגרים בלחיצת כפתור את שלבי האלומיניום כדי למנוע חדירת טיפות הגשם דרך השלבים. כך אפשר לשבת מתחת לפרגולה גם כאשר יורד גשם וסוער בחוץ, ליהנות מאווירה חורפית בלי להירטב, וכאשר הגשם פוסק אפשר לפתוח את השלבים כדי לאפשר לאור לחדור פנימה ולחמם.

כאמור, פרגולה ביו-קלימטית מציעה פתרון חדשני בעולם הפרגולות, היא מתאימה לבתים פרטיים, כפתרון הצללה לגינה הפרטית, למסעדות, לבתי קפה ולעסקים שונים.

התקנה מהירה ופשוטה

פרגולה ביו-קלימטית אפשר לייצר לפי מידה ובהתאם לתכנית האדריכל וצורכי הלקוח הסופי. את הפרגולה אפשר להתקין בין קירות תומכים או כמבנה בעל 4 רגליים או יותר, בהתאם לגודל הפרגולה. את מבנה הפרגולה ושלבי האלומיניום אפשר לצבוע בתנור במגוון צבעים לבחירה ובהתאמה לעיצוב הרצוי.

צוות מתקינים מיומן מגיע לבית הלקוח כדי להתקין את הפרגולה.

ההתקנה יחסית מהירה ותוך שעות ספורות אפשר כבר לשבת בגינה וליהנות מפתרון הצללה מתקדם וחדשני, משימוש נוח וקל, מתחזוקה פשוטה ומיתרונות רבים נוספים. הפרגולה מתאימה לכל מזג אוויר, היא מאפשרת ללקוח לנצל את החצר הפרטית כל השנה, וליהנות מישיבה נוחה גם כאשר השמש קופחת בחוץ וגם כשיורד גשם וקר. בנוסף, יש אפשרות לסגירת חורף לפרגולה החדשנית, פתרון מומלץ בעיקר לבתי יוקרה ולעסקים כמו מסעדות ובתי קפה.