התאמת סוכך מתאים לבית

sochech-kaseta-melea

צור קשרסוככים מעניקים הצללה מאד אפקטיבית ובצורה מאד אסתטית לשנים ארוכות. סוכך יכול לשמש בכל מקום שבו יש צורך ביצירת צל או הגנה מפני גשם, ברד ורוחות. פתרונות הצללה אלה מאד מבוקשים כיום בגלל היופי שלהם, בגלל העמידות שלהם לשנים רבות, ובגלל היעילות הרבה שלהם ביצירת ההצללה המבוקשת. כיום קיימים מספר רב של מתקני הצללה שניתן לבחור בינהם על מנת להתאים את הסוכך האפקטיבי ביותר לכל מקום שבו הם נדרשים. 
 

הסוגים הקיימים הם:

סוככי זרועות
סוככים קבועים
הצללה עבור חניה לרכב
מרקיזות
סוכך מסך
 

כיצד נתאים את הסוכך לבית?

על מנת להתאים את הסוכך הנכון למקום המיועד לו בבית יש להכיר את ההצללות השונות, ולהבין את היתרונות של כל אחד מהם לפני שמחליטים. לכל אחד מפתרונות הצללה אלה יש ייעוד שונה וכיסוי שונה של השטח. לא כל פתרון הצללה מתאים לכל מקום, ולכן חשוב לעמוד על ההבדלים בינהם:
 

סוכך זרועות – פתרון הצללה זה מתאים למרפסות גינה הצמודות לבית, להצללה בבתי קפה ומסעדות עם מרפסת אוכל או שולחנות על המדרכה וכדומה. פתרון הצללה זה בנוי ממערכת מוטות הנפתחים, ונסגרים על מנת לאפשר פתיחה וסגירה של הסוכך. מתקנים אלה מיוצרים ומותקנים בתקני בטיחות מחמירים ביותר והם ניתנים להפעלה ידנית, או חשמלית.  הכיסוי עשוי מבד דראלון המאפשר עמידות בפני מים ומונע מקרני השמש (קרינת UV) לחדור מבעד למתקן. המתקן החשמלי ניתן להפעלה על ידי מפסק או שלט רחק או על ידי מערכת "בית חכם". יש מתקנים הכוללים חיישן מיוחד הסוגר את הסוכך בשעה שעוצמת הרוח מתחזקת. סוככים אלה מיוצרים ומותאמים לכל גודל של מרפסת ובכל רוחב נדרש.
 

סוכך קבוע – סוכך קבוע גם הוא מיועד להגנה מפני השמש והגשמים, אלא שבניגוד לסוכך הזרועות הוא מותקן באופן קבוע עם מסגרת מתכת בעלת פרופיל מרובע מגלוון ומכוסה בבד שמשונית עבה וחזק. פתרון זה מתאים למקומות שבהם יש צורך בהצללה קבועה לאורך כל שעות היום, ללא צורך בקיפול.
 

הצללה לרכב – פתרון הצללה זה מיועד לרכבים ולהגנה עליהם מפני שמש, גשם, ברד, לשלשת של ציפורים וכדומה. בדומה לסוכך הקבוע, גם פתרון זה הוא קבוע ומתחשב בגודל המקום ובמספר הרכבים שיש להעמיד תחתיו. המסגרת עשוייה ממתכת מגולוונת שמונעת חלודה והכיסוי עשוי בד שמשונית שעמיד בכל תנאי מזג האוויר.
 

מרקיזות – מרקיזות הן פתרון הצללה יוצא מן הכלל כאשר רוצים לסגור מרפסת או חלון מפני הרוחות או הגשם באופן מוחלט. מרקיזות מתאימות למרפסות וחלונות והן ניתנות לפתיחה ולסגירה. יש מרקיזות הניתנות לפתיחה בצורה חשמלית המקלה על הפעלת המערכת, ואחרות נפתחות ונסגרות באופן ידני. הדבר תלוי גם בגודל המרקיזה ובגודל השטח שהיא מכסה. מרקיזות מתאימות גם לכניסות לעסקים וניתן להדפיס עליהן את שם ולוגו העסק.
 

התאמת סוככים עם אנשי מקצוע

כדי להתאים את פתרון ההצללה הנכון לבית מומלץ לקבל ייעוץ מחברה המתמחה בייצור והתקנה של מתקנים אלה. ייעוץ מקצועי כזה כולל בחינת השטח והמקום לו מיועד הסוכך, בחינת ההיבטים הטכניים השונים והמלצה לגבי הפתרון המתאים ביותר לכל צורך.