פרגולות

pergoola-rashi

צור קשרפרגולת האלומיניום הפכה בשנים האחרונות לאחד מפתרונות ההצללה לגינה ולמרפסת המבוקשים והאהובים ביותר בישראל. החורף הישראלי הקל, השמש הקיצית ותרבות האירוח המתפתחת, הופכת כל פרגולה לאזור הצללה פונקציונאלי במיוחד. פרגולת האלומיניום של ברק סוככים מאפשרת אירוח נעים בגינה, במרפסת או על הגג במשך כל עונות השנה, היא מוסיפה מרחב מחייה שימושי לדיירי הבית ותורמת למראהו האסתטי.
 

גג הפרגולה מורכב משלבים המוצבים בזווית קבועה ובמרחקים שווים אחד ממשנהו. סידור המספק הגנה משמש, מחדירה לפרטיות ולפעמים גם להגנה מגשם.


 

פרגולות אלומיניום בהשוואה לפרגולות עץ

פרגולות האלומיניום מחליפות בקצב גובר והולך את פרגולות העץ – הפרגולות הראשונות אשר יוצרו כולן מעץ – גם השלד וגם השלבים.  כשנדרשה הגנה מגשם נהוג היה לכסות את מבנה פרגולת העץ בלוחות פלסטיים שקופים או שקופים למחצה.
 

לפרגולות העץ מגרעות רבות:

  • העץ מתיישן עד מהרה, נדרשת צביעה מידי זמן כדי לשמור על מראהו, אלא שצביעת השלבים שלמעלה קשה ובלתי אפשרית ולפיכך משלימים בעלי הפרגולות על הליך החידוש ומתרגלים למראהו של עץ שהתיישן.
  • העץ מקבל דפורמציות, עקב לחות, גשם או תאי שרב.  השלבים מתעוותים מתעקמים ומאבדים את המקבילות שכל כך חשובים למראה יפה של פרגולה.
  • לעיתים, העץ מטפטף שרף המופרש ממנו ויוצר כתמים שקשה להסירם מריהוט הגינה שמוצב מתחת, או ממרצפות המרפסת.
  • העץ נחלש עם השנים ומבנה הפרגולה הופך לרעוע.
  • העץ נתקף לעיתים בתולעי עץ.
     


כיסוי פרגולת העץ באמצעות לוחות מחומר פלסטי נגד גשם, יוצר מגרעות נוספות:

  • הכיסוי מרעיש בגשם כמו תוף ענקי. הרעש מפריע גם לשכנים.
  • הכיסוי מתכסה אבק אשר מראהו מלמטה לא ממש מרהיב. ניקוי הכיסוי הוא מבצע קשה לביצוע.
  • הכיסוי הופך את הפרגולה לגג קבוע המצריך רישוי מתאים.

כל האמור לעיל, הוביל להתפתחותן של פרגולות מאלומיניום.

האלומיניום צבוע תקנית בצביעה אלקטרוסטטית באבקה ובתנור, המקנים לפרגולות האלומיניום עמידות לאורך שנים. האלומיניום שמטבעו גם איננו מחליד, יוצר מבנה של פרגולות יפות שיופיין נשמר, ללא כל טיפול ותחזוקה לאורך שנים רבות. מגוון הצבעים ענקי וכולל צבעים מגורענים, "איירונים" וצבעים מרהיבים רבים נוספים.
 

ברק סוככים ופרגולות משווקים פרגולות בצפון, במרכז ובכל הארץ.