יתרונותיו הרבים של התריס המשוך

מחפשים תריסים מודרניים, מעוצבים ובטיחותיים? כדאי שתכירו את התריס המשוך.

ישנם לא מעט סוגי תריסים, אבל תריס משוך נחשב לאחד המתקדמים והאיכותיים בשוק. הכתבה הבאה תסביר לכם כל מה שצריך לדעת על תריס שלב משוך. 

מה זה בכלל תריס משוך?

תריס משוך הוא תריס עשוי שלבי אלומיניום משוך, והוא מורכב משני פרופילים: הפרופיל הראשון הוא שלב אלומיניום 45 או 61 מ"מ, כאשר השני הוא בעל 2 מ"מ ניקוב. השלבים עצמם אמנם חלולים, אך השלב עצמו כבד מאוד יחסית, שכן מדובר על אלומיניום עבה. כשסוגרים את התירס המשוך, הפרופילים נכנסים אחד לתוך השני באופן משולב וכך יוצרים אטימה מושלמת. תריס זה מתאים למפתחים של עד רוחב 5 מטר. 

ההבדל בין תריס משוך לתריס מוקצף

ההבדל בין תריס משוך לסוגי תריסים אחרים, כמו למשל תריס מוקצף, הוא בעיקר החוזק הגדול של תריס זה. בעוד התריס המשוך עשוי מאלומיניום עבה בלבד, תריס מוקצף הוא תריס זול המורכב משכבה דקה של אלומיניום וממולא בקצף בידוד. לכן, הוא באופן משמעותי פחות עמיד, ונוטה להישבר. בנוסף, תריס משוך מתאים לפתחים רחבים יחסית (כ-5 מטר), בעוד תריס מוקצף מתאים לרחבים צרים ובינוניים (בדרך כלל עד כ-3.5 מטר).

היתרונות של תריס שלב משוך

ישנם כמה יתרונות עיקריים לתריס משוך שהופכים אותו לבחירה האידיאלית:

 

  • אטימה – האטימה המתקבלת כאשר סוגרים תריס זה היא אטימה טובה מאוד הן מגשם והן מקרני השמש. ישנם חורים קטנטנים המאפשרים כניסת אוויר ואור. 
  • פתיחה מלאהמנגד, ניתן לגלגל את התריס בשלמותו, וכך לקבל פתיחה מלאה ושלמה של התריס.
  • עמידותהתריס מורכב מאלומיניום עבה וחזק, ולכן מדובר על תריס עמיד שמחזיק שנים ארוכות.
  • בטיחותכאמור, מדובר על תריס כבד. כיוון והוא כבד, הוא נחשב בטיחותי יותר שכן קשה להרים אותו, ומכאן כי קשה יותר לפרוץ לבית. ישנם ביטוחים מסוימים שאף מחשיבים את התריס המשוך כסורגים. 
  • עיצובהתריס מגיע במגוון גדול מאוד של צבעים, עיצובים וטקסטורות, כך שתוכלו להתאים אותו בדיוק לצרכים שלכם. 
  • חשמלי וידניניתן להוסיף מנוע חשמלי לתריס שלב משוך ולקבל תריס אוטומטי ונוח המאפשר הפעלה משולבת – פתיחה/סגירה חשמלית לצד פתיחה ידנית.

תריס שלב משוך אור

ישנה וריאציה נוספת של התריס המשוך, תריס המשלב תריס אור.

במקרה זה, הרווחים בין השלבים גדולים יותר, ולכן מאפשרים לנו לבחור בדיוק את כמות האור שאנחנו רוצים שיחדור לחדר מבלי שנצטרך לפתוח את התריס לחלוטין. 

תריסים משוכים בקבוצת ברק

קבוצת ברק היא חברה המתמחה בפתרונות הצללה, תריסים ומנועים חשמליים כבר למעלה מארבעה עשורים. יש לה ידע, מקצועיות וניסיון רב בהתאמה פרטנית ומדויקת של תריס משוך וממונע, והיא מציעה אחריות למוצר גם לאחר התקנתו.