תריס אור קלאסי

תריסי האור של ג'ולי תריסים זכה להצלחה רבה בזכות חוזקו, פעולתו השקטה, יופיו וקוטר הגלילה הקטן.

גובה ניקוב שלב האור 12 מ"מ
תריס אור קלאסי הינו תריס העשוי אלומיניום משוך ומורכב משני פרופילים. הפרופיל הראשון הינו שלב אלומיניום 45 או 61 מ"מ והפרופיל השני בעל פתחי אור.

תריס ביטחון – 

מוצר חדשני בעולם אשר הוצג לראשונה בתערוכת

R+T Stuttgart Germany 2015

הינו שילוב של שני מוצרים:

סורג מתקפל באופן חשמלי ותריס נוף.

תריס נוף –

23 מ"מ גובה הניקוב בשלב האור
פיתוח חדשני ובלעדי.
מהיום אתם יכולים להינות מתריס נוף בעל פתחי אור ואוויר רחבים במיוחד המאפשרים פתיחה של כשליש משטח התריס. תריס נוף מזמין רצועת אור ונוף לתוך הבית.

תריס משוך –

גובה ניקוב שלב האור 2 מ"מ
תריס משוך הינו תריס העשוי אלומיניום משוך ומורכב משני פרופילים. הפרופיל הראשון הינו שלב אלומיניום 45 או 61 מ"מ והפרופיל השני בעל 2 מ"מ ניקוב.

במדינה שטופת שמש כמו ישראל, פתרונות הצללה הם בגדר חובה בכל בית, מרחב ציבורי ובית עסק. נכון לשנת 2018 היצע הפתרונות רחב וכולל פרגולות, סוככים, בדים מיוחדים ותריסים מתקדמים. במאמר זה נספק לכם "הצצה" בכל הקשור אל סוגים שונים של תריסים מתקדמים.

סוגים עיקריים של תריסים בישראל

  • תריסי גלילה – תריסי גלילה מוכרים לנו בעיקר ממרפסות בתים וחלונות גדולים. סגירתם נעשית באמצעות הכריכה של התריס סביב עצמו באמצעות מנגנון ידני מכאני או מנגנון חשמלי. תריסי הגלילה על כל גרסאותיהם פופולריים מאוד בישראל מאז שנות הארבעים.
  • תריסים חשמליים – אלו אשר מונעים על ידי מנוע חשמלי. ביניהם ניתן למצוא תריסי גלילה חשמליים, תריסי אור, תריסי ביטחון, תריסי נוף ועוד.
  • תריסי אור – תריסי גלילה שעיקר תפקידם הוא לאפשר כמות גדולה של אור לחדר וזאת בהשוואה אל סוגים אחרים של תריסים. בנוסף, ברוב תריסי האור ניתן לשלוט על מעבר האור לבית.
  • תריסי הזזה – תריס בעל שלבים מתקפלים, אותו ניתן לפתוח על ידי הזזתו לצד אחד או לצד השני באמצעות מסילה. פעמים רבות משתמשים בתריס זה כמפריד בין חלקים שונים של הבית (או כדלת).

התריסים המתקדמים והמיוחדים

  • תריס אור קלאסי כאן מדובר על תריס חזק, מרשים ביופיו, בעל פעולה שקטה וקוטר גלילה קטן. התריס עשוי מאלומיניום ומורכב משלבי אלומיניום ופתחי אור. כאשר סוגרים את התריס, שני הפרופילים משתלבים אחד בשני. בפתיחה, ניתן לגלגל אותם עד פתיחה לאה והם ממלאים את הבית באור.
  • תריס ביטחון תריס הנחשב חדשני ומהפכני הוא תריס הביטחון. תריס זה הוא שילוב של תריס נוף וסורג מתקפל. כתריס, ניתן לפתוח אותו או לסגור אותו במלואו, במצב של סגירה הוא אטום לכניסת אור או לחדירה של מים, פעולת המנוע החשמלי שלו שקטה ביותר וניתן לפתוח אותו למצב של תריס נוף, גם כאשר הוא מוגף. בנוסף, תריס זה היברידי, הוא משמש גם כסורג הנפתח ונסגר, בעל נעילה כפולה, פרופיל פלדה ומנגנון נגד ניסור הסורגים. אם אתם מתגוררים בקומה גבוהה ויש לכם ילדים, תריס זה הוא בגדר חובה, שכן, הוא מגן  מפני נפילה.
  • תריס נוף כשמו כן הוא תריס בעל פתחי אוויר ואור רחבים אשר מאפשר הנאה מהלאה מהנוף הניבט מביתכם. תריס זה הינו פיתוח חדשני הכולל סגירה ופתיחה מלאה, אטימות לחדירת אור, אטימות לכניסת מים ופתיחה של 30% למצב נוף גם כאשר שלבי התריס מוגפים.
  • תריס משוך עשוי מאלומיניום ומשרת מפתחים המוגדרים כרחבים. הוא עשוי משלב אלומיניום ושלב ניקוב, כך שכאשר סוגרים את התריס, שני השלבים נכנסים אחד לשני ואילו אתם נהנים מאיטום בפני אור ומים ואפשרות לגלגל את התריס עד לפתיחה מלאה.


ומה לגבי התקנת תריסים?
חשוב לדעת שעלות ההתקנה משתנה בהתאם לסוג התריס והמנגנון שלו ומכיוון שהתקנה מקצועית תוביל למניעת תקלות לאורך זמן, חשוב לוודא שאתם בוחרים מתקין תריסים בעל ניסיון בתחום סוג התריס אותו רכשתם וכזה המספק אחריות על עבודת ההתקנה. בהצלחה!