אחד מסוגי פתרונות ההצללה המודרניים, האלגנטיים והמרשימים ביותר שבנמצא הוא פרגולת אלומיניום תלויה. כיצד עובד קונספט זה וכיצד תולים את הפרגולה בצורה בטיחותית לחלוטין, אך עדיין אלגנטית ומרשימה? מהן האפשרויות בתחום הפרגולות התלויות ומהם היתרונות של סוג זה של פתרון הצללה?

גם אם לא שמתם לב לכך עדיין, סביר להניח שכבר הייתם בלא מעט מקומות בהם הייתה פרגולה תלויה. זאת מכיוון שניתן למצוא סוגים שונים של פרגולות אלומיניום תלויות במקומות ציבוריים רבים בארץ כיום, כמו גם בלא מעט בתי עסק ובתים פרטיים. מכיוון שמדובר בפתרון הצללה אלגנטי אשר ממש כאילו "מרחף" מעל ראשנו ומספק הצללה ללא עמודים גדולים ומאסיביים המחברים אותו לרצפה, ניתן בקלות שלא לשים לב אליו. עם זאת, ברגע שמבחינים בו, קשה שלא להתרשם ולהתפעל.

כיצד בנויה פרגולת אלומיניום תלויה ועד כמה היא בטיחותית?

נתחיל עם מענה לשאלה השנייה, בנוגע לבטיחות – פרגולה תלויה היא בטיחותית במאת האחוזים! לא פחות מכל סוג אחר של פרגולות בכלל ופרגולות אלומיניום בפרט. את הפרגולה התלויה מרכיבים אנשי מקצוע מנוסים והיא מחוברת אל הקיר עליו היא נשענת באמצעים מכאניים חזקים ובטיחותיים ביותר.

פרגולת אלומיניום תלויה בעצם מחוברת מחלקה העליון אל הקיר אליו היא צמודה, וכך "נשענת" עליו ומספקת הצללה לחלק שמתחתיה בלי להישען על עמודים, כמו מרבית סוגי הפרגולות. 

בדומה לפרגולות אלומיניום אחרות, מדובר בפתרון הצללה חזק ועמיד ביותר, הנהנה מהיתרונות של חומר הגלם האולטימטיבי עבור תחום זה. פרגולת אלומיניום תלויה אינה מחלידה לאורך זמן, אינה משנה את צבעה או את המראה הכללי שלה ואינה מצריכה עבודות תחזוקה מדי כמה שנים.

סוגים שונים של פרגולות אלומיניום תלויות

קיימים כמה סוגים שונים של פרגולות אלומיניום תלויות אותן אנו מציעים כאן. הפרגולה התלויה ה"רגילה" והקלאסית היא פשוט פרגולה אשר עשויה אלומיניום איכותי ועמיד ומחוברת באמצעות תושבות פלדה חזקות לקיר הבית.

סוג נוסף של פרגולה תלויה הוא כזו אשר מספקת אטימה מלאה מפני מים וקרינת שמש, וחלקה העליון עשוי מבד PVC אטום. מדובר בפרגולה נאספת, אותה ניתן "לקפל", לפתוח ולסגור בצורה חלקית או מלאה, וכך ליהנות ממגוון אפשרויות בכל הנוגע לשטח אותו מעוניינים להצליל.

אפשרות נוספת שכדאי להכיר בקטגוריית הפרגולות התלויות היא של פרגולה חשמלית – פרגולת אלומיניום תלויה אשר שלביה ניתנים לפתיחה ולסגירה באמצעות מנוע חשמלי קטן המתווסף אל הפרגולה. זה מאפשר גמישות רבה בסוג ההצללה שמקבלים – ניתן לפתוח את השלבים כך שיאפשרו לקרני שמש להיכנס בחלקים מסוימים של היום, לסגור אותם כך שימנעו מהשמש להיכנס בשעות אחרות של היום ואף לסגור באופן מלא על מנת למנוע כניסה והצטברות של טל ולחות בשעות הלילה.

פרגולה תלויה יתרונות רבים לה

לפרגולת אלומיניום תלויה יתרונות רבים ומשמעותיים, את חלקם כבר הזכרנו כאן. מבחינה עיצובית מדובר באחד מסוגי פתרונות ההצללה האלגנטיים והמרשימים ביותר, אשר נוכחותו בשטח היא מינימאלית, ולכן משאירה הרבה מקום (תרתי משמע) לעיצוב המרחב ושטח המרפסת.

כמו כן, מדובר כאמור בפרגולה העשויה מהחומרים האיכותיים והעמידים ביותר, אשר תחזיק מעמד ותשמור על צורתה למשך שנים רבות קדימה. בנוסף, היא תורמת משמעותית לכל בית מבחינת מראה ואסתטיקה, עיצוב, שימושיות ואף ערך כספי.