פרגולות אלומיניום פופולריות ונפוצות מאוד בשוק הישראלי והעולמי 

פרגולה זו בנויה מפרופילי אלומיניום משוך הסובבים על צירם באמצעות מנוע חשמלי, עם אופציה לשלט רחוק, ומאפשרים שליטה על מינון חדירת האור והאוויר. ניתן לבחור צבע וצורת שלב, שלבים בעלי דופן בודדת או שלבים בעלי דופן כפולה למראה חלק (ראה תמונה). ציר סיבוב השלבים מאפשר תנועה מ-0 עד 135 מעלות. מאפשר ניקוי חלקם העליון של השלבים.

בניית הפרגולה ע״י ברגים וצירי נירוסטה ללא חלקי פלסטיק.

שלבי אלומיניום בעל דופן עבה 2 מ"מ ברוחב 16 ס"מ לצורך החלשת רעש הגשם על גבי הפרגולה.

מרזבי אלומיניום סמויים לצדי הקורות. ניתן לשלב פסי תאורת לד לאורך הקורות הניצבות לשלבים. מנוע חשמלי אטום למים IP65 מתוצרת איטליה. מערכת שלט רחוק להפעלה קלה ונוחה יותר.

פרגולות אלומיניום של ברק סוככים – התקנת הפרגולה יכולה להתבצע עם עמודים קדמיים או תלויה ע"י דיאגונלים (קורות פלדה אלכסוניות לקיר האחורי) בהתאם לדרישות הלקוח ושיקולים הנדסיים. 

להצעת מחיר עבור פרגולת אלומיניום >>

 

פרגולה לטווח ארוך

פרגולה אלומיניום תחזיק לכם שנים רבות. המראה והצבע שלה נותרים כמו שהיו מלכתחילה, ולרוב אי אפשר לראות עליה את הגיל שלה. הצבע אינו דוהה ואינו מתבלה והאלומיניום כחומר עמיד בפני שלל פגעים הקשורים למפגש עם מים וחמצן. מדובר בפרגולה יציבה וקלת משקל שאינה נשברת ומחזיקה מעמד במצבים רבים.

פרגולת אלומיניום בכל עונות השנה

פרגולת אלומיניום מגינה באופן מוצלח מאוד גם בעת שמש וגם בעתות גשמים ורוחות עזות, ובכך היא רלוונטית ומועילה בכל ימות השנה. כשרוצים לשבת במרפסת בקיץ ולא לסבול מסנוור ומקרני השמש החמות והקופחות, ומאידך לא לתת לגשמים בחורף להפריע לכם לשהות בה בנעימים – פרגולת אלומיניום תוכל להגן עליכם מפני כל סוג של מזג אוויר.

תחזוקה מינימלית

אחד היתרונות הגדולים של פרגולות אלומיניום הוא שהן לא יצריכו מכם משאבים של זמן או מאמץ. התחזוקה שלהן מועטה עד מאוד, ולרוב אין לעשות דבר מלבד לנקותן בעזרת מטלית וסבון, וגם זאת רק לעיתים רחוקות למדי. הן תמיד נראות טוב ושכבת הברק הטבעי והעדין של האלומיניום נשמרת ללא בעיה.

פרגולה לשדרוג מראה הבית

פרגולות אלומיניום משדרות מודרנה ואלגנטיות, ובולטות בכל מקום בו הן מוצבות. בחירה בפרגולת אלומיניום בהחלט תשדרג את המראה של המבנה כולו.

פרגולות אלומיניום הינן בעלות פרופילים הנצבעים בצביעה אלקטרוסטטית בתנור מיוחד, וניתן לרכוש אותן במגוון רחב מאוד של גוונים וצבעים. אפשרויות הבחירה בכל הקשור לאסתטיקה יאפשרו לכם להתאים את הפרגולה לטעם האישי שלכם ולמראה שאתם רוצים להעניק לבית שלכם.

מעבר לכך, האלומיניום הינו חומר גמיש יחסית, וניתן לעצב באמצעותו פרגולות בעלי מראה וסגנונות שונים, ובכך להגדיל עוד יותר את מרחב האפשרויות וההתאמה לכל בית או מבנה באשר הוא. אפשרות בחירה נוספת טמונה בדרגת הצפיפות של שלבי הפרגולה, אשר מאפשרים ליותר או לפחות אור לחדור פנימה, וכך גם כמות השמיים שניתן לראות במבט עליון משתנה.

סוגי פרגולות

פרגולה תלויה – היא כזו המחוברת למבנה ונשענת בצידה השני על שני עמודי תמיכה. בפרגולה כזו חשוב לתכנן כראוי את העומסים על המבנים ולהקפיד על חיזוקים ועיגונים. עוד הקפידו על גובה הפרגולה ושימו לב כי היא מעל ארגזי התריסים כך שניתן יהיה לחברה בקלות לקיר התמיכה.

פרגולה עומדת – היא כזו המוקמת על ארבעה עמודים ונחשבת יציבה פחות מפרגולה תלויה. בהקמה כזו יש לתת תשומת לב מיוחדת ליציבות היסודות וחיזוק הפרגולה לקרקע.

הבחירה היא לא רק אסתטית אלא תלויה כמובן במיקום בו רוצים להקים את הפרגולה ולעיתים אין כלל בחירה שכן המקום לא מאפשר למשל הקמה של פרגולה עומדת, עקב לדוגמה חוסר מקום להקמת ארבעה עמודים.

כשחושבים על פרגולה כמעט תמיד עולה בדמיוננו מבנה עץ, אולם אפשרות אחרת ולעיתים יעילה יותר היא הקמת פרגולה מאלומיניום. מה היתרונות והחסרונות של כל חומר גלם ולמי מתאים במיוחד להקים פרגולה דווקא מאלומיניום?

פרגולה מעץ או מאלומיניום?

להקמת פרגולה מעץ יש גם מספר חסרונות. הראשונה בהן היא צורך מתמיד בתחזוקה, צביעה ושימון. מזג האוויר החם לאורך מרבית השנה פוגם בעץ ומדי שנה יש צורך בפעולות תחזוקה. בטווח הארוך ייתכן כי הקמת פרגולה מאלומיניום, שאינה דורשת תחזוקה כלל וגם לא מעלה חלודה, שעלותה הראשונית אמנם גבוהה יותר, עשויה להסתבר דווקא כאופציה הזולה יותר. מחיר ההתקנה ייגזר ממספר משתנים ולכן קשה לתת כלל אצבע לעלות פרגולה, אלמנט נוסף שישפיע על המחיר הוא גודל הפרגולה כמובן, ואת הבנייה נהוג לתמחר לפי מ"ר.

אפשרות נוספת הקיימת בשימוש באלומיניום ולא ניתנת בפרגולה מעץ היא התקנת כבלי חשמל מוסתרים בתוך יתדות האלומיניום. בנוסף בפרגולה מאלומיניום ניתן לשלב מנגנון הצללה חשמלי וכך לשלוט באופן מיטבי בכמות השמש הנכנסת. כמו כן, אם הפרגולה מחוברת למבנה האלומיניום הינו קל יותר מהעץ ולא מכביד על הקונסטרוקציה כך שהקמתה מתאפשרת גם בבתים משותפים. מי שרוצה לנסות לשלב בין היתרונות של שני סוגי חומר הגלם יכול להתקין פרגולת אלומיניום בצבע בסגנון עץ.

תכנון הבנייה

שימו לב למיקום הפרגולה ביחס לזריחת השמש ולכיוון הרוחות. תכננו את פינת הישיבה כך שהצללה או מחסום הרוח יענו על דרישותיכם. גם אם בכוונתכם לקרות את הפרגולה בשלב הראשון הקפידו על הקמתה בשיפוע של 5-2 אחוזים לכיוון החיצוני, כך שאם בשלב מאוחר יותר תבחרו כן לקרותה, ניקוז מי הגשמים ייעשה בצורה מיטבית.

כדאי להתייעץ עם בעל המקצוע לגבי סוג הפרגולה הכדאי ביותר עבורכם בהתחשב במשתנים שמנינו. כמו כן, אין תעודת הסמכה לעוסקים בתחום לכן בקשו לראות עבודות דומות קודמות ולשוחח עם לקוחות עבר.

*הפרגולה אינה אטומה באופן הרמטי למים*

גלריית תמונות

פרגולות - מבנה

01

מבנה קונסטרוקטיבי מפרופילי אלומיניום, העשוי מקורות אורך ורוחב 2X40X80 RHS או מ- 2.5X40X120 מ”מ.

02

פרופילים אלו אוחזים בקפיצי אלומיניום מיוחדים אשר מקשרים “בשיטת הקלקה” את פרופילי השלבים.

03

השלבים עשויים אלומיניום בעובי 1.8 – 1.7 מ”מ בחתך קעור ומסופקים במצב של 110% צפיפות שלבים.

04

השלבים עשויים אלומיניום בעובי 1.8 – 1.7 מ”מ בחתך קעור ומסופקים במצב של 110% צפיפות שלבים.

05

ניתן לבחור את דרגת הצפיפות של השלבים, מ- 50% (שלב כן, שלב לא) ועד 100% (במבט ישר למעלה לא רואים שמיים כלל אך במבט משופע רואים כ- 40% שמיים).

06

פרופילי הפרגולה עברו תהליכי “פסיבציה וכרומטיזציה” וצבועים בצביעה אלקטרוסטטית בצבע אבקתי בתנור מיוחד.

07

מבחר אדיר של צבעים לבחירה: – RAL וצבעים מגורענים (צבעי “איירון”).
הפרגולה נראית כחדשה לאורך שנים רבות, היא בעלת עמידות מלאה בגשם ושרב, ללא כל צורך בטיפול או בתחזוקה.

08

לפרגולות עמודי אלומיניום מפרופיל צורתי מיוחד בגודל: 120*80 מ”מ. פרופיל המיועד לקלוט בעתיד מסילות למסכי בד או תריסים אלומיניום עולים/יורדים או חלונות הזזה מאלומיניום.

ממליצים

Manfred Rauchwerger
Read More
אני רוצה להודות לקבוצת ברק על השרות המהיר והיעיל שקיבלתי היום . היום בבוקר יום שישי נתקע לי אחד החלונות שבמרפסת וצילצלתי לשרות לקוחות של החברה והשארתי הודעה על התקלה , כעבור כחצי שעה צילצלו שכבר באים לטפל בתקלה ואכן תוך כשעה התקלה תוקנה כל הכבוד על השרות המהיר.
Rotem Karmin Yohanan
Read More
עשינו אצל קבוצת ברק סוכך חשמלית סופר איכותי. נפתח ונסגר בקלות ושדרג לנו את השהייה במרפסת. השירות שלהם מעולה, הגיעו בזמן, מתקינים נחמדים ומקצועיים, הכל תקתק. תודה רבה
Hava Segev
Read More
יש לציין שהשרות מעולה מתקשרים לוודא תאריך הרכבה נותנים תאריך חודש מראש על מנת לדעת תאריך הרכבה והכל בצורה נעימה. בינתיים מקווה שימשיכו שהשרות יהיה לשביעות רצוני המלאה. יבוא דיווח בנדון.
יסמין קריב
Read More
התקינו אצלנו פרגולת אלומניום חשמלית עם 3 מנוע חשמלי עשו עבודה מעולה עמדו בזמנים. הכל עובד תקין חברה רצינית ומקצועית.
עופר פינס
Read More
רכשנו והתקינו פרגולה לפני כ6 שנים שירות היה מעולה, לפני כחצי שנה החלפנו בד לסוכך , והותקן לנו עכשיו פרגולה נאספת Open Sky עם תאורת לד. פשוט מדהים. מי הסוכן נדב, והבעלים ברק, והיה לנו מתקין מדיוק וסבלני. שווה להמתין מאוד ממליץ כלקוח חוזר. וחוזר.
Jackson Rafael
Read More
מרוצה מהביצוע, עמדו בלוח זמנים, במחיר סביר בהחלט.