לסוככים יש תפקיד לא פשוט; אנחנו מצפים מהם לספק לנו צל והגנה מפני השמש הקופחת, הם צריכים להיות קלים לתפעול, אנחנו מקווים שהם ישמשו אותנו למשך זמן רב ולא פחות חשוב מכך הם חייבים, אבל פשוט חייבים להיות – אסתטיים ולהתאים לצרכים שלנו.

כאשר מדברים על סטייל ועל סוככים בנשימה אחת אז הפוקוס הוא, כמובן, ביריעת הבד המתוחה בין פאות המסגרת של הסוכך.

בחירת יריעת הבד לסוכך יכולה להיות מאתגרת, במיוחד לנוכח העובדה שיש היום כל כך הרבה עיצובים, שילובים וסגנונות זמינים. אז איך לבור את המוץ מהתבן? הנה כמה טיפים שנתנו לנו מעצבי/ות פנים וגם אדריכלים/יות שמקפידים לשלב סוככים בבתים שהם מעצבים ומתכננים.

  • נסו להחליט מוקדם ככל האפשר האם אתם מעוניינים שהסוכך שיוצב מחוץ לבית יתכתב עם הסגנון שבחוץ או שמא תרצו לייצר מעין נקודת מוקד צבעונית עצמאית. טיפ: קחו בחשבון את הסטייל של הבית כדי לקבל החלטה.
  • תנו את תשומת הלב שלכם למאפייני הבית הייחודיים שלכם. היום אנחנו כבר לא רואים בתים שדומים אחד לשני, כפי שהיה נהוג בתקופות היותר סוציאליסטיות וסגפניות. לכל בית יש היום אופי מיוחד שמביא לידי ביטוי את אופיים של בני הבית. כך לדוגמה, מומלץ לבחור צבעים טבעיים וגוונים ניטרליים אם יש לכם בחוץ צמחיה עשירה וצבעי הירוק והחום שולטים בנוף. כדאי לבחור צבעים בטון בהיר יותר לגינה הכוללת בריכה או לבתים בקרבת ים. אם אתם לא מצליחים לקבל החלטה, שקלו עיצוב שמתאים לכל סגנון למשל יריעת סוכך בפסים ירוקלבן או פסים שחורלבן.
  • בקשו ממשווק הסוכך לראות את מניפת הבדים הקיימת אצלו, כדי שתוכלו לראות את כל אפשרויות העיצוב שעומדות לרשותכם. כמו כן, נסו לקבל דוגמאות לסוככים שהותקנו בבתים שמזכירים את הבית שלכם ולו במעט. כך תוכלו לקבל מעין "תצוגה מקדימה" לתוצאות הצפויות ולמנוע טעויות עיצוביות מיותרות.
  • כאשר אתם בוחרים את סגנון יריעת הבד של הסוכך תנו את דעתכם גם לסגנון הבניה הארכיטקטוני של הבית שלכם. לבתים המאופיינים באדריכלות מסורתית יותר מתאימים צבעים כגון ירוקיער, צבעים טבעיים וניטרליים או כחולנייבי. לסגנון ארכיטקטוני קולוניאלי או קוטג'ים מתאים יותר סגנון מפוספס, וצבעים כגון סלמון, בז' או טרהקוטה מתאימים לבתים בחיפוי חימר או בטון.
  • במידה ואתם בוחרים יריעת בד לבית שיש לו הרבה זוויות או ריבוי אלמנטים אדריכליים ("Stucco Sided Homes" – סגנון אדריכלי מוכר שהוא לא הבית המרובע הרגיל עם 4 פאות), כדאי לבחור עיצוב פשוט ואת היריעה הקשוחה והחזקה ביותר שיש, מאחר והתקנה של סוכך לבתים שכאלו היא מורכבת ומאתגרת יותר.
  • פרופורציות הן לא פחות חשובות. ההמלצה היא לבחור דגם עיצובי שיעלה בקנה אחד עם גודלו של הבית. לדוגמה: אם תבחרו פסים דקים וקטנים לבית גדול ורחב זה יכביד על העין, ובדים עם פסים רחבים עשויים לגרום למעין הצפה רגשית כשהם מותקנים בבית קטן ואינטימי.

ההמלצה האחרונה והחביבה שלנו היאנסו ליהנות מהתהליך. הסוכך יכול לשקף את האישיות שלכם, אז למה לא פשוט ליהנות לא רק מהמטרה, אלא גם מהדרך אליה.