פרגולות חשמליות

electrical-header

צור קשרפרגולות מתכווננות חשמליות

PATENT PENDING

פרגולות מתכווננות חשמלית הן מוצר חדשני הן בארץ והן בחו"ל. בניגוד לפרגולות קבועות, שלבי הפרגולה החשמלית סובבים על צירם ומאפשרים החדרת אור במידה הנדרשת – עד איטום מוחלט מפני אור ואיטום טוב מפני מים. הפרגולה החשמלית בנויה כולה מאלומיניום וצירי נירוסטה ואין בה כלל חלקי פלסטיק.

 

 •  השלבים גדולים יחסית, רוחבם 16 ס"מ כדי לא ליצור קונוטציה של תריס רפפה ויש להם יכולת להסתובב על ציר שעובר את מרכזם. הסיבוב נע מ-0 לאופק ועד כ-105 מעלות אליו.
 • במצב האופקי, הפרגולה סגורה לגמרי – לאור ולמים.  במצב פתיחה מעל-90 מעלות, 80% ממראה השמיים גלוי ופתוח לאור. הפתיחה המכסימלית משמשת לניקוי הפרגולה מלמעלה, בעזרת סילון מים המותז על השלבים מלמטה.
 • השלבים בנויים מפרופיל אלומיניום בעובי של כ 2 מ"מ (לא מפח אלומיניום דק ולא מפח ברזל!).
 • בכל שול של כל שלב מוחדר פרופיל גומי על מנת להחליש את רעשי המגע בין שלבים סמוכים.העובדה שהפרגולה בנויה מפרופילי אלומיניום עבים יחסית, עושה אותה שקטה יותר בגשם מפרגולה אחרת הבנויה מפחים דקים.
 • בכל שלב  ארבע צירים מנירוסטה אשר מאפשרים את סיבוב השלב לכל זווית רצויה. השלבים מורכבים על פרופיל מובנה המשמש כמרזב "סמוי ונסתר" מאלומיניום – אשר המים מתנקזים לתוכו. את המרזבים ניתן לנקז, על פי תכנון השיפועים, למיקום הנדרש.
 • הפרגולה מופעלת ע"י מנועים לינאריים (ACTUATOR), בערך מנוע לכל 10 – 13 מ"ר. המנועים מופעלים ע"י מתג ו/או שלט רחוק רדיו חד/רב ערוצי – על פי ההזמנה. המנועים מוגני מים 65 IP ויש להם 3 שנות אחריות.

 


תוספות מקובלות לפרגולה חשמלית

 • תליה במקום רגליים – ברק סוככים מציעה (במקרים מתאימים ולפי דרישה) "קונסטרוקציה קונזולית" מפלדה מגולוונת וצבועה אלקטרוסטטית בגוון הפרגולה  לצורך תליית הפרגולה וללא עמודים.
  התקנה כזו מתאפשר בדרך כלל רק בבתים צמודי קרקע או בפנטהאוזים (היכן שהקונזולות לא חודרות למרחב של השכן שמעל).
 • מצחיות משופעות ברוחב המתבקש על פי דרישה ומאותם פרופילים.
 • חצאיות בגובה רצוי ומאותם פרופילים.
 • פרופילים לתליית מאווררי תקרה או תאורה.
 • מערכת תאורת לד – מערכת "לדים" עם מטען עזר נפרד, המקנה תאורת אווירה ליושבים מתחת לסוכך.
 • מסכים עולים/יורדים ממבחר ברזנטים (לרבות רשתות), המופעלים ידנית או חשמלית.
 • אפשרות להתקנת תריסי אור מאלומיניום חשמליים בהיקף (קירות) הפרגולה .


ההשוואה בין הפרגולה מתוצרת ברק סוככים לפרגולות אחרות נוטה כולה לטובת ברק:

א. הפרגולה בנויה כולה מפרופילי אלומיניום – לא פחי אלומיניום ולא פחי ברזל.  כתוצאה מכך היא שקטה בגשם, חזקה ולעולם לא תחליד.

ב.  השלבים מוצבים בין שני פרופילי מרזב. "מרזב מובנה" (מוסתר לעין). באופן זה ניתן לכוון את הניקוז לנקודות רצוניות ורצויות. גם השיפועים הנדרשים יכולים להיות מתונים בהשוואה לתוצרת אחרת.

ג.  בפרגולות של ברק סוככים אין כלל חלקי פלסטיק. הצירים עליהם מסבסבים השלבים עשויים נירוסטה.

ד.  השלבים ברוחב  16 ס"מ על מנת למנוע דמיון או קונוטציה ל"תריס רפפה".

ה. בגלל מבנה הפרגולה עם המרזבים המובנים, פתיחת השלבים אפשרית לכל כוון רצוי, צפון דרום מזרח או מערב.  כמו כן, השלבים יכולים להיות מקבילים לקיר הבית או ניצבים לו.

ו.  בפרגולה של ברק סוככים השלבים נפתחים עד 105 מעלות, בניגוד לאחרות בעלות פתיחה מוגבלת, לפעמים לא מעל 60 מעלות. זה טוב יותר להכנסת אור, אוורור בימים בהם אין רוח וגם מקל על הניקוי מלמעלה ע"י התזת מים מלמטה.

ז.  עמודי הפרגולה עשויים או מפרופילים מלבניים חלקים או מפרופיל מעוצב עם מגרעות להכנסת מסילות למסכים או חלונות הזזה.

ח. בפרגולות של ברק סוככים, לצביעה התקנית של הפרופילים עמידות גבוהה יותר מצביעה על פח שכופף אחרי הצביעה לצורך יצירת פרופיל, שכן באזור הכיפוף הצבע נמתח ועלול להתבקע לפרגולות ברק יש פרופילי מכסה, המעניקים למבנה כולו מראה נקי של מסגרת סגורה.