כיצד לבחור סוככי זרועות

sochech-kaseta-melea

צור קשרכיום, בין אם נמצאים בבית קרקע, דירה או אפילו במשרד, חשוב להתקין גם סוכך שיהיה קרוב וישמש את בני הבית או האורחים במשרד בכדי לשבת בחוץ תחת צל גדול ונעים. בכדי לבחור את הסוכך הטוב ביותר, מומלץ קודם להכיר את הסוגים השונים ורק לאחר מכן לרכוש את המתאים למיקום ספציפי. אם כן, אילו סוככים קיימים כיום וכיצד לבחור מביניהם?
 

הסוכך הקלאסי

הסוככים הקלאסיים שקיימים היום, הם אותם סוככים מוכרים אשר אינם מצריכים הוזזה לכיוונים שונים, אלא קבועים וברוב המקרים גם גדולים יחסית. את הסוככים הללו, ניתן לבנות אצל נגר או אפילו להזמין כאלו אשר מוכנים מראש ויתאימו למידות המרפסת או פינת הישיבה. היתרון של סוככים מהסוג הזה טמון בעובדה כי הם יכולים לתפוס שטח גדול במיוחד וכן יכולים להתאים בחורף אך מצד שני קבועים ולא ניתנים להזזה כאשר אין בהם צורך או שמא רוצים יותר שמש באותו אזור.
 

סוככים זזים

במידה ומחפשים לרכוש דווקא סוכך אשר מאפשר תזוזה ודינאמיות, מומלץ לרכוש סוככי זרועות. סוככים שאלה, קבועים לרוב רק בצד אחד, בקצה העליון של הקיר ומשם יוצאת זרועה יציבה וחזקה במיוחד, אשר יכולה להיפתח לגדלים משתנים. באופן הזה, כאשר רוצים לדוגמא לשבת במרפסת תחת צל חלקי, כל שצריך לעשות הוא להזיז מעט את הסוכך, עד כמה שרוצים שיסתיר. כמו כן, במידה ורוצים שהסוכך סגור לחלוטין או פתוח כך שיכסה את כל האזור, כל שצריך לעשות הוא להזיז בפשטות את הזרוע.
 

במידה ורוצים לכסות באופן דינאמי שטח גדול במיוחד, עדיין ניתן להשתמש בסוככי זרועות, אך יש להשתמש בסוככים עם שני זרועות לפחות ולא רק אחת, בכדי שהאחיזה תהיה נוחה וחזקה יותר. כמו כן, חשוב לבחור כיסוי שיהיה מספיק חזק ולעיתים אף עמיד מים בכדי שישמש לא רק בקיץ, אלא גם כאשר ישנן רוחות חזקות, טפטופים ולעיתים אפילו גשם.
 

אם כן, בכדי לבחור סוכך איכותי מתאים לשימוש האישי, מומלץ קודם לבחון את הרצונות הפרטיים וכן גם את גודל השטח אותו רוצים לכסות באמצעות סוכך. לאחר מענה על הסוגיות הנ"ל, ניתן לגשת אל מומחים אשר עובדים סוככים, להתייעץ, לבחור את הסוכך המתאים ביותר ואף לקבל התקנה מקצועית שתבטיח שהסוכך יעמוד בכל הסטנדרטים החשובים.