סוככים למרפסת

sochech-kaseta-melea

צור קשרסוככי זרועות – סוככים למרפסות

אלו הם הסוככים הנפוצים ביותר. הם קונזוליים ומתקפלים כך שכמעט ממצב מקופל אפס, על הקיר, הם יכולים להיפתח עד 3.5 מטרים החוצה, ולעיתים גם יותר.
לאורך הקיר הם יכולים להיות עד 7 מטרים ובמקרים מיוחדים גם עד 12 מטרים.
 

2 עד 4 זרועות פורשות את הבד תוך כדי התקפלות במישור המשופע שלו.
בסוככים המודרניים, פתיחה ופריסת הבד נעשית ע"י מנוע חשמלי, וויסות השיפוע של מישור הבד נעשה ע"י מנואלה ידנית, כך שככל שמתקדמים לכיוון החורף, מומלץ לבעלי הסוכך לתת לו שיפוע חזק יותר, גם לצורך עצירת השמש שפוגעת בזוויות שטוחות יותר וגם לניקוז טוב יותר של מי גשמים.
 

האיכות של סוכך זרועות תלויה בעובי הזרועות ובטיבו של היצרן שלהן, באיכות המנוע או במנגנון הגלילה הידני שלו, בטיב בד הכיסוי והאחריות הנלווית לו.


סוככים מתקפלים RETRACTABLE AWNINGS


סוככי שמש, או סוככי גשם, מרקיזות , מרקיזולטות, סוככי זרועות, נופלות או מסילות הם שמות שונים של סוככי בד מתקפלים לסוגיהם.


הסוככים מתחלקים לשלוש קבוצות בהתאם למטרתם:


סוככי חלון: להצללה, להגנה מגשם או לפרטיות על חלונות או דלתות כניסה.
סוככי מרפסות: להצללה משמש חודרת, לישיבה מתחתם או לפרטיות.
מסכים ורטיקאליים לפתחים.
 

בעיקרון, הסוככים לסוגיהם בנויים ממנגנון קיפול מתכתי, העשוי בדרך כלל מאלומיניום, ממנגנון גלילה/ קיפול המופעל ידנית או חשמלית, ומבד כיסוי העשוי מברזנט אקרילי בשמו הקודם DRALON (טכסטיל) או לחליפין מיריעות פלסטיות דקורטיביות (PVC) המשוריינות ברשת פוליאסטר- הנקראות שמשונית.
המנגנון מופעל ידנית ע"י סיבוב מנואלה או במשיכת חבל.
 

המנגנונים המופעלים חשמלית הם בעלי מנועים מתאימים מפוקדים ע"י לחצן, שלט רחוק, או אוטומטיים (הנסגרים מעצמם ברוחות) ו/או באמצעות שעון עם תכנות זמנים.
 

איכות הסוככים תיבחן לא רק על פי משך חייו של הסוכך , אלא גם ובעיקר לפי מראהו ומראה בד הכיסוי שלו במהלך חייו.
מנגנון איכותי מחזיק טוב יותר ברוחות ובפגעי מזג אויר- גשם ושמש, הוא לא מחליד לא נשבר, מתפקד כראוי ויכול לעמוד לאורך שנים רבות ולעיתים אפילו עד שני עשורים.

בדי כיסוי איכותיים מאריכים ימים, ובעיקר שומרים על חזות נאה לאורך חייהם.
 

בדים איכותיים לא דוהים לא מעלים עובש ולא מתקמטים. אורך חייהם נע בין 5 ל-7 שנים לבדים טכסטילים ובין 8 ל-10 שנים בבדי PVC.

ככלל, סוככים למרפסת רגישים לעמידה בזמן רוחות חזקות. סוככי מרפסות רגישים יותר מסוככי חלון, וסוככים גדולים עמידים פחות מסוככים קטנים.

היכולת של סוכך להגן על עצמו בעת רוחות חזקות, טמונה ביכולתו להתקפל. סוכך מקופל אינו מהווה מפרש רוח- ולכן כשהוא מקופל סיכוייו לעמוד ברוחות חזקות טובים.


היום, יותר ויותר סוככים חשמליים מצוידים במנגנון חישה לעצמת רוח המפקד אוטומטית על סגירת הסוכך. זה, אגב, לא פוטר את בעלי הסוכך מהאחריות לסגור את הסוכך כאשר בחוץ מנשבות רוחות חזקות.

מנגנוני הסוככים, ובמיוחד אלו המיובאים מארצות נאורות שבהם קיימים תקנים לסוככים, הם מסיביים מספיק כדי לעמוד בדרישות התקן וממילא עומדים טוב יותר מאחרים לאורך השנים.
 

המנגנונים צבועים אלקטרוסטאטית, באלו המודרניים בגווני שנהב ובצביעה העומדת היטב במבחן הזמן. צירים וחלקים שאינם מאלומיניום עשויים בדרך כלל מפלדת אל-חלד (נירוסטה) המייסבים עשויים מניילון 6 מיוחד, גלגלי השיניים עשויים ברונזה ושילדת הברזל מגולבנת פנים וחוץ וגם בנוסף צבועה אלקטרוסטאטית.

החיזוק לקיר נעשה, על פי תקנים אירופאים, ע"י דיבלים מסוג "אופט" החודרים לתוך בטון עם ברגים מתאימים.